ceļojumi
Komentējiet

Ieteikumi ceļošanai ar mazuli

Ir vecāki, kurus biedē vārdu savienojums „ceļojums-ar-mazuli”. Protams, ceļot ar mazu bērniņu nav viegli, taču tas noteikti nav neiespējami, ja vien laikus tiek veikti visi nepieciešamie plānošanas un sagatavošanās darbi. Manam dēlam pavisam drīz apritēs gads, un savas dzīves laikā viņš ir pabijis gan Somijas ziemeļos – Lapzemē, gan arī siltākos platuma grādos – Spānijā.

Pirmo reizi mēs trijatā ceļojām, kad mazajam bija nupat apritējuši četri mēneši, toreiz ceļojums nebija īsti plānots kā ceļojums – vīrs mūs ar mazo paķēra līdzi savā triju nedēļu ilgajā komandējumā, un,  ja man jāsaka godīgi, tad biju nelielā panikā, jo nezināju, kā mazais reaģēs uz ilgajām stundām ceļā, taču viss noritēja gludi.

Otrreiz ceļojumu jau plānojām laicīgi un šoreiz to darījām jau ar zināmu pieredzi pūrā – kad mazais bija sasniedzis deviņu mēnešu vecumu. Šoreiz gan iemesls satraukumam bija cits – lidojums teju vai četru stundu garumā, taču atkal izrādījās, ka satraukums bija lieks. Tagad, kad abi šie ceļojumi mums ir aiz muguras, es labprāt gribētu padalīties ar tiem punktiem, kas, manuprāt, ir būtiskākie, kam jāpievērš uzmanība, plānojot ceļojumu ar mazuli.

Transports

Ja plānojat ceļot ar automašīnu, tad svarīgi ir puslīdz izplānot brauciena maršrutu un pieturvietas, kurās paēst pašiem, pabarot mazuli, nomainīt autiņbiksītes un gluži vienkārši atvilkt elpu vai apraudzīt kādu interesantu tūrisma objektu. Ja mašīnas izmēri ļauj, tad vislabāk pavisam mazu bērniņu pārvadāt kulbā – var kājas izstiept un gulēšana krietni ērtāka kā autokrēsliņā. Līdzās kulbai var arī piesprādzēt autokrēsliņu, lai mīļā miera labad bērniņam kaut kādā brīdī būtu iespēja redzēt ceļu arī no citiem skatu punktiem.

travel-blog-traveling-baby-plane-3

Ja ceļojuma galamērķis ir tālāks par Igauniju, Lietuvu vai Poliju, tad lidot noteikti būs krietni ērtāk kā braukt ar auto. Mazuļiem līdz divu gadu vecumam nav jāpērk lidojuma biļete ar nosacījumu, ka bērniņš lidojumu aizvada mammas vai tēta klēpī, jāsamaksā vien degvielas nodoklis. Daudzas lidsabiedrības šādās situācijās, kad tiek lidots ar zīdaini līdz divu gadu vecumam, piedāvā t.s. priority boarding jeb prioritārās iekāpšanas tiesības. Sīkums, bet patīkami. Vēl viena labā ziņa ir tā, ka arī ratiņus vai jebkuru citu vienu mazuļa pārvadāšanas/pārnēsāšanas vienību (autokrēsliņu, ratiņus u.tml.) atļauts pārvadāt bez maksas.

Barošana

feedLielu uzmanību ceļojot noteikti ir jāpievērš bērniņa barošanas aspektam, jo jebkura mamma zina, ka paēdis bēbītis ir laimīgs bēbītis. Mammām, kas baro mazuli ar krūti, uztraukuma ir mazāk, savukārt tām, kas raizējas par to, kur pa ceļam atrast tikko svaigi vārītu karstu ūdeni piena maisījuma pagatavošanai, ir izdomāti ēšanai gatavi piena maisījumi, kas nopērkami veikalos. Lielākam bērniņam līdzi vari salikt biezenīšu burciņas, gatavos smūtijus, krekerīšus utt.

Dažiem bērniņiem ir grūtības pārciest lidojumu spiediena maiņas dēļ, kas izraisa ausu aizkrišanu. Šī iemesla dēļ mammām tiek ieteikts pacelšanās un nolaišanās laikā bērniņu barot ar krūti vai arī dot padzerties, savukārt dažiem mazuļiem pietiek vien ar māneklīti.

Nakšņošana

Ja plānojat apmesties viesnīcā, tad ieteiktu pārliecināties, vai izvēlētajā naktsmītnē ir pieejama mazuļa vecumam piemērota bērnu gultiņa un vai ir iespēja jebkurā laikā tikt pie karsta ūdens. Kad apmetāmies Somijā, mums viesnīca piešķīra bezmaksas bērnu ceļojumu gultiņu un izsniedza pašiem savu tējkannu, kurā varējām jebkurā brīdī uzsildīt ūdeni.

Tā kā viesnīcās paliekam reti, bet to vietā izmantojam ceļotāju iemīļotu servisu Airbnb.com, tad rūpīgi lasām atsauksmes par katru no potenciālajām naktsmītnēm, kā arī cenšamies komunikācijā ar īpašnieku saprast, vai izvēlētā vieta ir ģimenēm draudzīga.

Pirmās nepieciešamības lietu soma71aSJJgZKXL._SL1000_

Tāpat kā ikdienā, arī ceļojuma laikā ir ērti, ja pie rokas ir visas lietas, kas nepieciešamas mazuļa pitstopiem – autiņbiksītes, mitrās salvetes, lacīte un karotīte barošanai, uzkodas, maiņas apģērbs gadījumam, ja šmuce sanāk lielāka, pāris rotaļlietas u.tml. Šim nolūkam es ieteiktu sagatavot vienu mugursomiņu, kurā to visu salikt. Mugursomu var ērti paņemt līdzi gan lidmašīnā, gan arī dodoties klasiskajās tūristu pastaigās pa pilsētu – viss nepieciešamais būs pa rokai. Bēbis laimīgs, vecāki arī laimīgi.

Apģērbs

Jebkurš zvērināts ceļotājs jums pateiks, ka ceļojumos ir jāģērbjas ērti. Modes demonstrēšanu atlieciet uz citu reizi, bēbītis tam Gucci topiņam uzgāzīs vai nu savu iesarkano ogu biezeni vai arī, iespējams, to ledus latti no Starbucks, un būs kreņķi. Ērts un laikapstākļiem atbilstošs apģērbs un apavi gan vecākiem, gan mazulim ir būtisks priekšnosacījums priekpilnam ceļojumam.

7d9815d0ca5fe8af76b491c934ad9b48

Aptieciņa

Ideālā pasaulē bērni neslimotu, bet tā kā mēs dzīvojam pasaulē, kas par to otru ideālo pasauli neko nav dzirdējusi, bērni diemžēl mēdz saķert vai nu visparastākās iesnas vai arī ko nelāgāku. No tā neviens mazulis nav pasargāts arī ceļojuma laikā, tāpēc ir vērts padomāt par mazas aptieciņas sagatavošanu līdzņemšanai. Par aptieciņas saturu gan ieteicams pakonsultēties ar ģimenes ārstu, kurš, ieteiks, ko lietot gadījumā, ja, piemēram, streiko punčuks vai ja, nedod dies, ir piemetusies augsta temperatūra.

8aab3011f87acc32bf60ae3159f7f5d6

Katrai ģimenei, kas izmēģinājusi ceļošanu ar bērnu/bērniem, noteikti būtu vēl citi ieteikumi veiksmīgam ceļojumam, taču pats galvenais  ir atcerēties, ka mamma un tētis, ja ceļojumā esat devušies kopā, ir komanda. Komandas darbs nozīmē strādāt kopā un atbalstīt vienam otru. Ja tas izdodas, tad, ticiet man, ceļojums arī būs izdevies!

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s