idejas
Komentējiet

Krēsls mazajam velo pasažierim

Ilgu laiku mans uzticamais kājminamais draugs velosipēds krāja putekļus uz balkona, taču šogad nolēmu, ka beidzot ir pienācis laiks atgriezties velo mugurā, turklāt jādara tas kopā ar dēlu. Tomēr bez piecām minūtēm divgadnieku uz divriteņa bagāžnieka gluži nesēdināsi, tāpēc nākošais solis mūsu plānā tūlīt pēc obligātās pirmssezonas velo apkopes bija velo krēsla un ķiveres iegāde.

Izskatot dažādu Rīgas aktīvās atpūtas preču veikalu piedāvājumu, nolēmu doties uz veikalu Gandrs – tur mūs ar Krišjāni laipni sagaidīja zinoša un atsaucīga pārdevēja, kura  ne vien izsmeļoši pastāstīja, kas ir tās lietas, kas būtu jāņem vērā, iegādājoties bērnu sēdeklīti velosipēdam, bet arī laipni ļāva visu turpat uz vietas iemēģināt un uzmērīt.

Tātad.

  • Lai uz velosipēda uzmontētu bērnu sēdeklīti, velosipēdam nav obligāti jābūt aprīkotam ar bagāžnieku –  ja bagāžnieka nav, derēs tāds krēsls, kas paredzēts stiprināšanai uz velosipēda rāmja, savukārt pārējie ir viegli uzstellējami uz jebkura riteņa bagāžnieka. Lai arī sākotnēji par uzstādīšanas vienkāršumu biju nedaudz nobažījusies, tomēr ar nelieliem dēla uzmundrinājuma saucieniem fonā lieliski tiku galā viena pati.
  • bernu-sedeklitis-boodie-rms-uz-bagaznieka-500x500Dārgāki noteikti būs tie sēdeklīši, kuriem ir regulējama muguras pozīcija, taču tā kā mans līdzbraucējs jau ir labi paaudzies un neplānojam divatā veikt maratona cienīgas distances, nolēmām, ka mums šāds variants nebūs nepieciešams. Savu izvēli izdarījām par labu vienkāršam velo krēsliņam ar gana ergonomisku formu, padomājot vien par to, lai krēslā pietiktu vietas arī ķiverei.
  • Mazākiem bērniņiem drošāks variants būs sēdeklītis ar piecu punktu fiksācijas drošības siksnām (līdzīgi kā autokrēsliem), tomēr tiem mazuļiem, kuru vecums grozās ap diviem gadiem, pietiks ar triju punktu fiksāciju (un nē, bērns ārā nevar izbirt), lai brauciena laikā būtu gana ērti vērot apkārtnes ainavu. Papildus ērtības nodrošina vairākās pozīcijās pielāgojami kāju atbalsti, kas ir ne vien regulējami saskaņā ar bērnu kāju garumu, bet arī ļauj piesprādzēt kājiņas tā, lai mazais kunkulis aiz sajūsmas nesaspārdītu stūrmanim muguru.
  • Lielākā daļa velosipēda aizmugurē stiprināmo bērnu sēdeklīšu ir piemēroti bērniem svarā no 9 – 22 kg. Tātad lietošanas ilgums šim pirkumam, ja tādu izlemsiet veikt, būs gana ilgs, kamēr vien mazais pasažieris pats nesagribēs pārkvalificēties par mazgabarīta velosipēda šoferi.
  • Ļoti svarīgs aksesuārs priecīgai pedāļu mīšanai kopā ar bērnu ir ķi-ve-re. Ar to viss ir pavisam vienkārši – nepieciešams vien pareizais izmērs un, protams, krāsa. Mēs izvēlējāmies ļoti praktisku variantu – ķiveri ar regulējamu izmēru. Turklāt tā noderēs ne tikai, vizinoties bērnu sēdeklī, bet arī vēlāk pašam apgūstot divriteņa vadīšanas prasmes.

Laikā, kad Rīgu ir apsēduši ielu remonti, sastrēgumos sēdēt kļuvis īpaši nepatīkami, sevišķi, ja tas jādara saulainā laikā. Tāpēc vismaz gada siltajā periodā nomainīt auto vai sabiedrisko transportu pret divriteni, manuprāt, nemaz nav slikta doma. Pedāļu mīšana ir lielisks veids, kā uzturēt sevi formā, turklāt pasažieris aizmugurējā sēdeklī nodrošina papildus slodzīti, bez tam tā mēs arī rādām lielisku piemēru saviem bērniem – kā dzīvot veselīgi ne tikai vārdos, bet arī darbos.

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s