ceļojumi
Komentējiet

Brīvdienu galamērķis – Pērnava

Kad braukšana uz vieniem vai otriem laukiem nedēļas nogalē ir nedaudz apnikusi, jāsāk domāt par alternatīviem brīvdienu variantiem, kas ļautu gan atpūsties, gan arī nedaudz nomainīt vidi. Tālāks un ilgāks ceļojums parasti izmaksā tik, cik tas izmaksā, turklāt, ja runa ir par ceļošanu kopā ar bērnu, nepieciešama gana laicīga plānošana. Tāpēc variants te un tūlīt, neko daudz nedomājot, iekāpt pašam savā automašīnā un aizlaisties kaut kur tepat pie kaimiņiem šķiet gana piemērots un vilinošs. Tā nu sanāca, ka pavisam nesen mēs pavadījām itin jaukas un saulainas brīvdienas tepat Igaunijas vasaras galvaspilsētā – Pērnavā. Nu, un tad, ka vasara jau skaitās beigusies?

Protams, jāatzīst, ka ar laikapstākli mums paveicās diezgan pamatīgi. Noķērām septembra atvasaru tieši aiz astes. Varbūt vēl paveiksies ko tādu notvert kādā no oktobra pirmajām vai pēdējām nedēļām – kas zina.

Pērnavā jau biju pabijusi vairākkārt, taču neko diži vairāk par pludmali īsti redzējusi nebiju. Taisnības labad jāatzīst, ka arī šoreiz izpalika kultūrvēsturisko objektu izpētes tūre, tomēr šai mazajai piekrastes kūrortpilsētai ir pamats saukt sevi par ģimenēm draudzīgu pilsētu arī vairāku citu iemeslu dēļ.

Pirmkārt, gada siltajā periodā izcils brīvdienu galamērķis ir visiem labi zināmā Lotes zeme, kas atrodas pavisam nelielu gabaliņu pirms Pērnavas (virzienā no Rīgas). Lotes zemes apciemojums gan mūsu gadījumā bija atsevišķs brauciens vēl augustā dēla dzimšanas dienai par godu, taču nepieminēt to šādā brīvdienu apskatā būtu ķecerīgi. Sākotnēji mazliet bažījos par to, vai divgadniekam tur būs ko darīt, taču manas raizes izrādījās nepamatotas – Lotes zeme ir brīnišķīga atpūtas vieta visai ģimenei, turklāt vesela diena tur paskries gluži nemanot. Tāpēc, ja esat ieplānojoši apraudzīt gan Lotes zemi, gan pašu Pērnavu, labāk ieplānot divas tam atvēlētas dienas.

file_002

Lotes ciemā

Šobrīd gan Lotes ciems ir devies pelnītās brīvdienās, taču runā, ka jau decembrī tajā atgriezīsies rosība, lai ciema iedzīvotāji kopā ar bērniem varētu godam nosvinēt Ziemassvētkus.

Ko darīt, ja vasara jau pamājusi ardievas, bet līdz Ziemassvētkiem vēl kāds laiciņš jāgaida? Jāņem bērnus padusē un jāstūrē vien līdz Pērnavai. Tā kā man savu jaunizcepto todleri (toddler) uz Līvu Akvaparku stiept vēl gluži negribas, taču zinu, ka ūdens ir viņa stihiju stihija, Tervise Paradiis ūdens atrakciju parks mums bija pašā laikā – bija gan baseiniņš mazajiem cilvēciņiem, gan arī lielāks šļūceklis, pa kuru laist kopā ar mammu vai papu, gan arī citi mazi prieciņi.

Tā kā apmetāmies turpat Tervise Paradiis viesnīcā, bija izcili ērti ietīties dvielītī un halātiņā un šļūkt pa taisno no akvaparka saunas uz savu viesnīcas istabu, neiespringstot par matu žāvēšanu, pārģērbšanos, somas izpakošanu-sapakošanu un citiem niekiem. Tāpēc naktsmītnei tiešām iesaku apsvērt šādu slinko variantu – viss labais turpat rokas stiepiena attālumā, turklāt ar brīnišķīgu skatu uz Pērnavas līci.

img_2849

Saulriets Pērnavas līcī

Turpat pie šīs pašas viesnīcas igauņi ir izbūvējuši 600 m garu koka laipu Pērnavas pludmales vidū, kas ved pāri piejūras pļaviņai. Pļavā rosās gan ūdensputni, gan pilsētas govis, kuras, kā viņi paši saka, uzrauga, lai pļavā neizaugtu kāda lieka niedre. Krišjānis ar interesi pētīja gan pīles, kuras gan īpaši neatšķīrās no mūsu pašu kanālmalas pēkšķētājām, gan arī govis, kuras brīnišķīgi iederējās turienes ainavā. Lai arī pa koka laipiņu atļauts pārvietoties tikai kājām, atvieglojām sev dzīvi un ļāvām vismaz jaunākajam no mūsu ģimenes stumties līdz laipas vidū esošajam nelielajam skatu tornītim ar līdzsvara riteni, kurš nule kā kļuvis superaktuāls.

Ja ar šo visu Pērnavas apmeklējumam šķiet par maz, tad 20 minūšu brauciena attālumā no Pērnavas atrodas Kännu alpaku ferma, kura, kā vēstī TripAdvisor aplikācija, ļoti patīkot bērniem un tā esot lielākā tāda veida ferma visā Igaunijā. Biju šo galamērķi pieglabājusi sev aiz auss gadījumam, ja ciemojoties Pērnavā kļūs par garlaicīgu, taču mēs pēc ūdens atrakciju parka apmeklējuma izrādījāmies pārāk noguruši un izsalkuši, lai spētu vēl uzņemties alpaku bužināšanu.

Pērnavā ir visai mīlīga mazizmēra vecpilsēta, ja gribas paskatīties uz ko vēsturisku, tikmēr gurmāni un kafijomāni noteikti atradīs sev ko tīkamu no pietiekami plašā restorānu, ēstuvju un kafijotavu klāsta. Par tiem gan vērtējumu izteikt neuzņemos, neko daudz nepaguvām notestēt, taču tas tad lai paliek par iemeslu vēl vienam Pērnavas apciemojumam.

Atbildēt

Please log in using one of these methods to post your comment:

WordPress.com logotips

You are commenting using your WordPress.com account. Log Out /  Mainīt )

Twitter picture

You are commenting using your Twitter account. Log Out /  Mainīt )

Facebook photo

You are commenting using your Facebook account. Log Out /  Mainīt )

Connecting to %s